Miasto jest nasze

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działań


Animatorki:

Ewa Neryng – przez 35 lat pracowała w Centrali Rolniczej Spółdzielni Samopomoc Chłopska. W pracy zawodowej od dawna interesowały ją kwestie mechanizacji i komputeryzacji księgowości. Obecnie jest aktywną emerytką – studiuje na uniwersytecie trzeciego wieku, uczy się niemieckiego, tańca towarzyskiego, malarstwa i decoupage’u. Dużo czasu spędza wśród ludzi, bo bardzo ich lubi.

Justyna Politańska – ukończyła nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim, była na stypendium w Madrycie i w Konstancji. Ma za sobą doświadczenie pracy w agencjach reklamowych, ale jej prawdziwa pasja to działalność społeczna: jest członkinią Kongresu Kobiet, przewodniczącą Forum Młodych Lewiatan. Obecnie zakłada Fundację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Chciałaby żyć w społeczeństwie, które mądrze wykorzystuje swoje umiejętności, wiedzę i potencjał.

Organizacja wspierająca:Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Przestrzeń miejska w równym stopniu może służyć młodszym i starszym. Co tydzień seniorzy odwiedzali różne warszawskie kawiarnie, klubokawiarnie i kina. Następnie prowadzili w wybranych przez siebie miejscach zajęcia: projekcje filmowe, warsztaty kulinarne, wykłady, zajęcia plastyczne, taneczne i wiele innych. Kawiarniani goście mogli wziąć w nich udział, a seniorzy mieli okazję do prezentacji swoich umiejętności, wiedzy i zainteresowań. Podczas spotkań uczestnicy projektu opracowali kodeks „Miejsc przyjaznych seniorom”, a lokale, które będą realizować jego założenia, nagrodzone zostały specjalnym certyfikatem.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content