Mężczyźni w akcji – Klub Rycerzy Wałeckicch

Projekt zakończony

lokalizacja

Wałcz, zachodniopomorskie

edycja

X (2017-2018)

obszary działań


Animatorzy projektu:

Paulina Giwer-Kowalewska – ma wiele motywacji do realizacji projektu, a najważniejszą z nich jest chęć poznania i lepsze zrozumienie seniorów mężczyzn 60+, w tym szczególnie swojego taty. Projekt był dla niej okazją, by pobudzić w uczestnikach projektu chęć działania, zabierania głosu i wypowiadania się w sprawach dla nich ważnych. Poprowadziła warsztaty z uczestnikami, korzystając z wiedzy i wykształcenia animatorki-aktorki. W przyszłości chce prowadzić projekty międzypokoleniowe, łączące seniorów z ich wnukami.

Zdzisław Giwer – chce, aby mężczyźni w jego wieku poczuli radość wspólnego tworzenia, a przede wszystkim potrzebę spędzania czasu razem i bycia przydatnymi, chce dzielić się wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi. Realizacja projektu pozwoliła mu poczuć, że ma wpływ na otaczającą go rzeczywistość, szczególnie tę najbliższą – na osiedlu.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie RUMOR

To okazja do spotkań, wymiany wiedzy, umiejętności i doświadczeń między seniorami, dorosłą młodzieżą i dziećmi. Seniorzy stworzyli zespół pomagający przy drobnych naprawach mieszkańcom Wałcza, którym do takiej pomocy trudno dotrzeć. Najpierw uczestnicy wzięli udział w warsztatach przybliżających im sens projektu. Wspólnie wybrali działanie, które potem mogli zrealizować na rzecz lokalnej społeczności, z jednej strony odpowiadające na potrzeby mieszkańców, z drugiej wykorzystujące ich umiejętności. Powstała przestrzeń warsztatowa, z której mogli korzystać nie tylko sami seniorzy, ale i całe ich rodziny. W dalszej części projektu do zajęć zostali włączeni również młodsi uczestnicy, w tym wnuki seniorów. Razem tworzyli m.in. karmniki i drewniane ptaszki.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content