Mapa korzeni – mapa pamięci

Projekt zakończony

lokalizacja

Powalice, zachodniopomorskie

edycja

III (2010-2011)

obszary działań
Animatorki:

Danuta Kula  do Powalic, swojej rodzinnej miejscowości, przyjechała po kilkudziesięciu latach mieszkania w Szczecinie. Z ogromną przyjemnością wróciła do dawnych sąsiadów.

Magda Mnich– zna Danutę Kulę od zawsze, dorastała na jej oczach i dziś obie cieszą się, że wspólnie mogą odkrywać historię swojej wsi i jej mieszkańców

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie Sztuki”

Animatorki zaprosiły mieszkańców Powalic do wspólnego tworzenia niezwykłej mapy ich miejscowości. Punktem wyjścia były stare fotografie wsi pokazane na wystawie otwierającej cały projekt. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach fotograficznych, filmowych i dziennikarskich, dzięki którym odkryli nieznane oblicze miejsca, w którym żyją. W efekcie powstały inscenizacje fotograficzne, inspirowane archiwalnymi zdjęciami. Odbyły się również spotkania, na których seniorzy przypominali sobie, jak wyglądały zabawki ich dzieciństwa, jakie zapachy wydobywały się kiedyś z kuchni ich mam i babć, jakie piosenki dawniej się nuciło. Z kolei młodzi wzięli udział w warsztatach umiejętności, na których między innymi budowali własne aparaty fotograficzne. Następnie wielopokoleniowa grupa spotkała się i wymieniła doświadczeniami, tworząc na końcu kolażową mapę. Podsumowaniem była wystawa, pokazująca wspólne dzieło oraz dokumentację fotograficzną wszystkich działań.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content