Majsterkowanie, które łączy pokolenia

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

XII (2019-2020)

obszary działań


Animatorzy: 

Lech Dorob – jest inżynierem elektrykiem i technikiem elektronikiem. Pracował w porcie lotniczym w Warszawie, zajmując się automatyką na terenie lotniska, a także w różnych zakładach związanych z badaniami i budową prototypów, np. przy projekcie pieca na 2600°C czy oczyszczaniu gnojowicy.

Michał Kłosiński – od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Realizuje interaktywne instalacje i aplikacje w oparciu o otwarte oprogramowanie i narzędzia open hardware. Pracuje na pograniczu sztuki, designu, technologii i nurtów DIY. Prowadzi warsztaty z zakresu kreatywnego wykorzystania umiejętności programowania i elektroniki, open source, druku 3D. Jest członkiem społeczności warszawskiego hackerspace.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Warszawski Hackerspace

Działania skierowane były do osób pasjonujących się inżynierią i technologią. Dzięki doświadczeniu oraz wiedzy starszych i młodszych inżynierów, informatyków oraz majsterkowiczów został opracowany i udoskonalony prototyp robota pomagającego osobom starszym we wnoszeniu zakupów po schodach. Podczas wspólnych warsztatów międzypokoleniowych wykonywane były proste konstrukcje robotyczne. Osoby z większymi umiejętnościami zostały zaproszone do tworzenia konstrukcji bardziej zaawansowanych projektowo i technicznie. Powstał film instruktażowy, który nie tylko pomaga innym w realizacji pomysłów na prowadzenie warsztatów, ale także w przystępny sposób upowszechnia ideę międzypokoleniowego majsterkowania.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content