Lecimy w kulki

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Nowy Targ, małopolskie

edycja

XIII (2020-2021)

obszary działań


Animator: 

Marian Pastwa – słuchacz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Targu, należy do sekcji wolontariatu. Jego pasją jest działanie na rzecz integracji międzypokoleniowej. Jest pomysłodawcą rozgrywki boule w parku miejskim. Jako wolontariusz brał udział w wielu projektach, między innymi współorganizował szachy plenerowe w parku i Mikołajki Szachowe.

Organizacja wspierająca: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Targu

Animator, fan gry w boule, postanowił podzielić się tą pasją z młodym pokoleniem i innymi mieszkańcami Nowego Targu. To sposób na integrację społeczną poprzez wspólny udział w grze, zachęcanie do ruchu na świeżym powietrzu, promowanie zdrowego stylu życia, ćwiczenia koordynacji, poprawę kondycję i samopoczucia, realizację pasji. Do gry w boule zostaną zaproszeni uczniów lokalnych szkół podstawowych i średnich oraz seniorzy zaprzyjaźnionych UTW. Finał projektu to międzypokoleniowe rozgrywki w parku miejskim – turniej o puchar Burmistrza Nowego Targu. Organizatorzy mają nadzieję, dzięki ich inicjatywie na szkolnych boiskach i w parkach zaczną się tworzyć międzypokoleniowe drużyny grające w boule. Chcą, by mieszkańcy osiedli również na swoich podwórkach popularyzowali tę grę.  

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content