Kurtyna w górę

Projekt zakończony

lokalizacja

Irządze, śląskie

edycja

III (2010-2011)

obszary działańAnimatorka:

Ewa Osuch–jest miłośniczką książek, opery i historii. Zbiera wspomnienia, zdjęcia i opowieści. Irządze to jej rodzinna wieś, która dziś liczy około stu mieszkańców, a każdy z nich ma swoją historię wartą opowiedzenia.

Organizacja wspierająca: Górowski Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Domu Kultury w Górze

Uczestnikami projektu byli seniorzy, gimnazjaliści i dzieci – mieszkańcy leżących obok siebie miejscowości. Jedną z nich jest Irządza i to właśnie ta maleńka wieś była główną bohaterką wspólnych działań. Uczestnicy projektu podzielili się na zespoły. Amatorska grupa malarska pod okiem profesjonalistów uwieczniła stare budynki, między innymi zabytkową gorzelnię, a stworzone obrazy zostały wydane w formie pocztówek. Równolegle młodzież gimnazjalna przygotowała spektakl teatralny, oparty na niezwykłej historii pierwszego we wsi telewizora. Grupa filmowa utrwaliła na taśmie wspomnienia mieszkańców Irządzy. Wszystkie działania na bieżąco dokumentowała zaś grupa fotograficzna.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content