Kurs upiększania świata

Projekt zakończony

lokalizacja

Lublin, lubelskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działańAnimatorka:

Renata Kiełbińska – jest nauczycielką plastyki, od kilku lat kieruje klubem osiedlowym na lubelskiej Skarpie. Nominowana do nagrody Lublinianki Roku. Ufnie patrzy w przyszłość. Sama poszukuje wyzwań i chciałaby, aby ludzie żyli ciekawiej. Niegdyś amatorka podróży autostopem. Gdyby tylko mogła, cały czas byłaby w drodze, zwiedzając świat.

Organizacja wspierająca: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Czuby” w Lublinie

To kontynuacja projektu z pierwszej edycji „Seniorów w akcji”, czyli „Senior graffiti”, podczas którego starsze osoby razem z młodymi uczyli się malowania graffiti i wspólnie przeprowadzili rewitalizację osiedlowego placu. Animatorka już wiedziała, że niewielkim kosztem można zmienić przestrzeń wokół siebie, wystarczy mieć dobre chęci i połączyć siły. Postanowiła przekonać o tym swoich sąsiadów, mieszkańców lubelskiego osiedla „Skarpa”. Tym razem młodzież i seniorzy wzięli udział w cyklu akcji mających na celu odmalowywanie, uatrakcyjnienie zniszczonych klatek schodowych czy elewacji budynków. Wśród planowanych działań znalazły się również takie, które były prowadzone pod osłoną nocy. Na początek zorganizowana została wycieczka po sześciu osiedlach spółdzielni, mająca na celu zbadanie estetyki klatek schodowych i przestrzeni publicznej. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach plastycznych i z zakresu architektury wnętrz. Wspólnie wykonali przedmioty, które potem upiększyły klatki schodowe, np. kolorowy kosz na śmieci czy ozdobne ramy do wiszących na klatkach luster. Uczestnicy projektu sami wymyślali hasła i przygotowali vlepki, szablony, makatki i transparenty propagujące akcję. Dla mieszkańców remontowanych bloków zorganizowali piknik integracyjny. W osiedlowych gablotach zawisły kosztorysy ich „prac remontowych”, aby pokazać mieszkańcom, jak wiele można zrobić niewielkim kosztem.Wszystkie zaplanowane działania zostały sfilmowane i sfotografowane.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content