Kto sadzi ogród, sadzi szczęście

Projekt zakończony

lokalizacja

Latkowo, kujawsko-pomorskie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działań


Animatorki:

Anna Witowska –z zawodu jest księgową, z pasji ogrodniczką. Na emeryturze ma czas na rozwijanie swoich zainteresowań – projektuje i aranżuje ogrody. Wszystkiego nauczyła się sama. Współpracuje z czasopismami ogrodniczymi, a ze znajomymi dzieli się wiedzą i roślinami. Uczestniczy w cyklicznych spotkaniach i wyjazdach osób o podobnych zainteresowaniach, skupionych wokół portalu ogrodniczego TABAZA.

Małgorzata Zamojska – pracuje w Zakładzie Polityki Społecznej Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracę godzi z realizacją projektów społecznych. Działa w Pracowni Kultury Współczesnej, która angażuje się w organizację warsztatów i zajęć dla różnych grup wiekowych. Szuka odpowiedzi na ważne dla niej pytanie: jakie trudności trzeba pokonać, by przekonać ludzi do społecznych działań.

Organizacja wspierająca:Pracownia Kultury Współczesnej

Mieszkańcy wsi spotykali się, by zaprojektować poszczególne domowe ogródki. Wymieniali się doświadczeniami i wzajemnie sobie doradzali, jak najskuteczniej dbać o przydomową zieleń. Wybrane i zamówione rośliny sadzili razem, co było świetną okazją do odwiedzin i pogawędek. Zaprojektowali także wspólną zieloną przestrzeń i urządzili ją. Na efekty nie trzeba było długo czekać, wszyscy mogli cieszyć się zadbaną roślinnością, a zawiązane przy okazji wspólnej pracy przyjaźnie trwają do dziś.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content