Książka od kuchni

Projekt zakończony

lokalizacja

Kraków, małopolskie

edycja

III (2010-2011)

obszary działań


Animatorki:

Elżbieta Boroń – jest emerytowaną redaktorką Krajowej Agencji Wydawniczej, zna wszystkie tajemnice powstawania książek – od okładki po ostatnią kropkę. Równie mocno jak książki ceni sobie kontakt z dziećmi. Mieszka w Krakowie i marzy o tym, żeby jej miasto zawsze w równym stopniu dbało o potrzeby duchowe i intelektualne najmłodszych i najstarszych mieszkańców.

Małgorzata Susarska  ukończyła grafikę na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. Z pasją fotografuje i podróżuje. Doświadczenie pracy z dziećmi zdobyła m.in. prowadząc zajęcia plastyczne w Domu Kultury.

Organizacja wspierająca: Fundacja Art&Space

Jak daleką drogę przeszła książka od starodruku do audiobooka? Jak rozróżnić style pisarskie? Kiedy ilustracja w książce jest sztuką i czy książki z obrazkami są tylko dla dzieci? Jak się składa książkę i czy trudno jest ją złożyć od A do Z samemu? Na te i wiele innych pytań szukały odpowiedzi dzieci uczestniczące w projekcie. Podczas warsztatów z ekspertami, emerytowanymi pracownikami wydawnictw dzieci doświadczały książek poprzez dotyk, wzrok, węch i słuch. Poznawały również historię książki i próbowały wyobrazić sobie, jak będzie wyglądała książka przyszłości. Podczas warsztatów twórczego pisania tworzyły własne bajki, a podczas zajęć z ilustracji rysowały własne historie obrazkowe. Po końcowych warsztatach wydawniczych wiedziały o książkach już prawie wszystko. Zdobytą wiedzę wykorzystały przy komponowaniu kolaży z tekstów, obrazków i innych elementów graficznych. Prace zostały pokazane na wystawie.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content