Krzyczkowa historia

Projekt zakończony

lokalizacja

Krzyczki, mazowieckie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działań
Animatorzy:

Andrzej Zawadzki – jest emerytowanym nauczycielem. Niemal czterdzieści lat uczył w szkole podstawowej języka polskiego, historii, a także wychowania fizycznego. Był trenerem drużyny piłkarskiej „Żbiczki Nasielsk”, która czterokrotnie zdobyła Ogólnopolski Puchar Młodych. Interesuje się historią ziemi nasielskiej. Ma ogromne pokłady energii, które lubi pożytkować w słusznych sprawach.

Aleksandra Wołocznik – pracuje w Farmie Krzyczki (obiekcie hotelowo-rekreacyjnym pod Nasielskiem) i jest prezesem zarządu Fundacji Go Silver. Ma doświadczenie pracy w wolontariacie. Pasjonuje się historią ziemi nasielskiej i stara się ją wciąż poznawać. Lubi pracę z ludźmi, jest wrażliwa na problemy społeczne, ciekawi ją lokalna tradycja.

Organizacja wspierająca:Fundacja Inicjatyw Aktywnych Go Silver

Mieszkańcy wsi Krzyczki Szumne, Krzyczki Pieniążki i Krzyczki Żabiczki wspólnie pracowali nad opracowaniem historii dawnych folwarków szlacheckich, które dziś są ich domami. Niektórzy z seniorów pamiętają dawne warunki życia, losy poszczególnych rodzin. Podczas spotkań międzypokoleniowa grupa szukała genezy nazw szlacheckich przysiółków. Młodzi ludzie, przeszkoleni na warsztatach dziennikarskich, przeprowadzili wywiady ze starszymi mieszkańcami gminy,nagrali je i spisali. Wspólnie zarchiwizowali dawne fotografie. W wyniku tych działań powstał reportaż – słuchowisko oraz album opowieści ilustrowany zdjęciami mieszkańców i ich przodków.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content