Krośnieńskie Archiwum Społeczne – SEZON 2 – idziemy na miasto

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Krosno, podkarpackie

edycja

XIV (2021-2022)

obszary działańAnimatorzy projektu:

Miejscowość: Krosno

Województwo: podkarpackie

Organizacja wspierająca: Fundacja Pasjonauci

Krystyna Kogut – przez wiele lat pracowała w szkole, prowadząc kółka zainteresowań. W wolnych chwilach wspólnie z krośnieńską społecznością organizowała wydarzenia kulturalne i społeczne. Zależy jej, by następne generacje znały historię swoich przodków z czasów, kiedy świat był zupełnie inny.

Damian Ziemba – do Krosna sprowadził się kilka lat temu, jednak już wtedy zrozumiał, że jest to dobre miejsce do życia i wychowywania dzieci. Wcześniej działał w różnych organizacjach i projektach. Pomogło mu to tworzyć w Krośnie oddolne inicjatywy, dzięki którym udało się stworzyć wspaniałą społeczność – ludzi młodych, rodziny a także seniorów.

 

To druga edycja projektu, pierwsza skupiała się na historii miasta, teraz animatorzy skupili się na teraźniejszości: budowaniu sąsiedzkości i idei „krośnianizmu”. Zależy im na włączaniu uczestników w tworzenie inicjatywy i na tworzeniu więzi. Podczas międzypokoleniowych warsztatów między innymi opracowują słownik sąsiedzki oraz kodeks krośnianina i krośnianki. W planach jest także zmapowanie miasta – zostaną oznaczone miejsca pełne emocji i sąsiedzkich historii, pola dialogu, ciekawe zapomniane lokalizacje i lokalne nazwy. Finałem będzie Festiwal Sąsiedzki zorganizowany w dniu Europejskiego Dnia Sąsiada.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content