Klub Seniorek i Seniorów Nowoczesnych – Projekty Liderów

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

XIV (2021-2022)

obszary działańAnimatorki projektu: 

Jolanta Woch – pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oprowadzając po wystawach grupy zorganizowane m.in. kluby seniorów, uniwersytety trzeciego wieku, jak i indywidualnych zwiedzających. W latach 2005–2011 pracowała w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, gdzie zorganizowała bezpłatne oprowadzania po galeriach muzealnych dla polskiej publiczności. Chciałaby, żeby seniorzy znaleźli tam swoje trwałe miejsce. Lubi dzielić się wiedzą z innymi.

Marta Skowrońska-Markiewicz – pragnie, by Muzeum Sztuki Nowoczesnej było miejscem otwartym i atrakcyjnym, a przede wszystkim chce, zadbać o to, by w jego programie na stałe zagościły propozycje inicjowane i współtworzone przez klubowiczów i publiczność.

Organizacja wspierająca: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Polska muzyka eksperymentalna jest tematem fascynującym dla kilku generacji. Łączy miłośników techniki i polskiej myśli inżynieryjnej, producentów dźwięku, historyków, kompozytorów i wykonawców. W ramach Klubu Seniorek i Seniorów Nowoczesnych – wspólnoty osób zainteresowanych sztuką współczesną przy warszawskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej powstało Koło Sympatyków Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Do współtworzenia Koła animatorki zaprosiły między innymi emerytowanych pracowników SEPR. W ramach międzypokoleniowych działań upowszechniających dziedzictwo Studia zaplanowały cykl otwartych wykładów i wizyt studyjnych, interaktywne spacery dźwiękowe, warsztaty obróbki nagranych dźwięków i plastyczne. Uczestnicy będą też tworzyć własne projekty i wydarzenia.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content