Kiniorzy w akcji

Projekt zakończony

lokalizacja

Milanówek, mazowieckie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działańAnimatorzy:

Janusz Lewoń – zawsze marzył, aby zostać filmowcem. Realizację młodzieńczego marzenia umożliwił mu rozwój nowych technologii. Z powodzeniem kręci teraz filmy telefonem komórkowym. Poza światem kina funkcjonuje w wielu życiowych rolach: ojca, męża, nauczyciela, dziennikarza, krytyka teatralnego. Świetnie odnajduje się w przestrzeni wirtualnej – prowadzi bloga i bardzo lubi Facebooka.

 Michał Bańka – jest pedagogiem, filmowcem oraz miłośnikiem gier fabularnych i planszowych. Przez wiele lat prowadził Stowarzyszenie Młodych Filmowców LUFCIK. Na co dzień pracuje z młodzieżą w brwinowskim Zespole Szkół nr 1. W wolnym czasie zajmuje się działalnością medialną – prowadzi własny gminny portal informacyjny i wydaje miesięcznik okolice24.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie T-Art

W Brwinowie i Milanówku seniorzy i młodzi ludzie tworzyli niezależne polskie kino. Chwycili za telefony komórkowe, by stworzyć własne filmy dokumentalne. Najpierw wszyscy wzięli udział w warsztatach operatorskich, nauczyli się montażu, obejrzeli różnorodne formy filmowe, w tym te nakręcone komórką. Uczestnicy w międzypokoleniowych parach wybrali tematy, którymi chcieli się zająć jako twórcy. Razem zmontowali ostateczne wersje filmowych utworów i zadbali o ich udźwiękowienie. Pomocą służył im profesjonalny montażysta. Zorganizowali połączoną z bankietem uroczystą premierę dziesięciu filmów. Najlepsze produkcje były promowane na festiwalach i przeglądach w kraju i na świecie.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content