Ja i pies – duet na medal!

Projekt zakończony

lokalizacja

Żory, śląskie

edycja

XI (2018-2019)

obszary działań


Animatorzy projektu:

Adam Głowacki – miłośnik psów. Choć hodowlę założył dwanaście lat temu, to dopiero zakończenie kariery zawodowej pozwoliło mu rozwinąć skrzydła w tej dziedzinie. Wykorzystując własne doświadczenia, chce aktywizować osoby starsze poprzez zachęcenie seniorów do ciekawego i pożytecznego spędzania wolnego czasu. 

Agnieszka Głowacka – instruktorka szkolenia psów Związku Kynologicznego w Polsce, technik weterynarii, magister inżynier zootechniki. Chce umożliwić seniorom lepsze zrozumienie swoich psów, zachęcić osoby starsze do zwiększonej aktywności fizycznej, a także, poprzez promowanie wolontariatu oraz szerzenie wiedzy z zakresu kynologii, poprawiać komfort życia psów.

Organizacja wspierająca:

Animatorom projektu przyświecała myśl: poznaj swojego psa i bądź aktywny niezależnie od wieku. Obecność czworonoga (swojego, czy też poznanego podczas wizyt w schronisku dla bezdomnych zwierząt) daje dużo radości i pozytywnie wpływa na samopoczucie seniorów i nie tylko. Sprawia, że czują się potrzebni i zmusza do aktywności. Dlatego animatorzy zorganizowali dla seniorów spotkania edukacyjne dotyczące opieki nad psem. Ich celem było poszerzenie wiedzy, ale i zachęcenie seniorów do aktywnego spędzania wolnego czasu i nawiązania nowych relacji z innymi miłośnikami zwierząt. Zakończeniem był zlot miłośników psów połączony z pokazem umiejętności pupili uczestników projektu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content