Historia kina w… Parzęczewie – utworzenie Klubu Filmowego

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Parzęczew, łódzkie

edycja

XIII (2020-2021)

obszary działań


Animator:

Jan Synowiec – jest emerytem, który powrócił na wieś. Z żoną prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Wspólnie przygotowali i zrealizowali wiele projektów i wydarzeń dla lokalnej społeczności. Pracował przy projekcie „Seniorzy i dzieci – uczymy się od siebie”. Zorganizował dla przyjaciół klub filmowy. Był zaangażowany w samoorganizację seniorów w gminie. Interesuje się żeglarstwem, filmem, muzyką i brydżem. 

Organizacja wspierająca: Forum Inicjatyw Twórczych

Animator, miłośnik kina, postanowił dzielić z innymi swoją pasję i bliską mu atmosferą oczekiwania na seanse filmowe oraz dyskusji o obejrzanych filmach. Powstanie Klub Filmowy w ramach parzęczewskiego uniwersytetu trzeciego wieku. Zostanie zorganizowanych siedem projekcji, połączonych ze spotkaniami z twórcami filmowymi i ekspertami w dziedzinie kina, będą także warsztaty z tworzenia filmów za pomocą smartfonów. Wszystko po to, by zachęcić seniorów (ale nie tylko) do uczestniczenia w klubie filmowym, czyli w projekcjach utworów o wysokich walorach artystycznych, poprzedzonych fachową prelekcją i zakończonych dyskusją. Ponadto zamiarem autora projektu jest pokazanie, że kultura filmowa jest właściwie wszechobecna, zwłaszcza w takim miejscu jak województwo łódzkie.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content