Halofon

Projekt zakończony

lokalizacja

Łódź, łódzkie

edycja

XI (2018-2019)

obszary działańAnimatorki projektu:

Elżbieta Skupień – przechodząc na emeryturę zderzyła się z realiami życia pozostawionych samym sobie, dysponującymi dużą ilością wolnego czasu. Wiarę w siebie odzyskała trafiając do wolontariatu. Angażując się w pomoc innym, zrozumiała, że jest potrzebna nie tylko w swojej rodzinie, ale może aktywnie działać i pomagać także poza nią.

Zofia Kubala w trakcie pracy przy Telefonie Życzliwości dostrzegła skalę problemu samotności i wykluczenia społecznego seniorów. To doświadczenie skłoniło ją do zrobienia kroku dalej. Chciałaby zmienić nastawienie do życia osób starszych.

Organizacja wspierająca: Fundacja interwencji kryzysowej i pomocy psychologicznej „Subvenio”

To regularne rozmowy telefoniczne seniorów wolontariuszy ze starszymi osobami, które nie wychodzą z domu, a przez to są często wykluczone i samotne. Pomysł na projekt powstał w czasie pracy animatorek przy Telefonie Życzliwości – stwierdziły, że lepiej nie czekać, aż osoby potrzebujące same zgłoszą się z prośbą o pomoc. Postanowiły zbudować sieć wolontariuszy, którzy będą dzwonić do chętnych w określonych wcześniej terminach. Samotne osoby zyskały możliwość rozmów i wsparcie, wzrosło ich poczucie bezpieczeństwa. Seniorzy wolontariusze poczuli, że są potrzebni i że są częścią grupy. 

Więcej o projekcie w zakładce Projekty modelowe

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content