Fabryka pomysłów

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Skierniewice, łódzkie

edycja

XIV (2021-2022)

obszary działańAnimatorzy projektu: 

Zofia Cieślak – przewodnicząca Zarządu Klubu Seniora Rawka, działaczka społeczna w realizacji projektów społecznych, np. walki o usunięcie materiałów toksycznych z osiedla Rawka, inicjatorka powstania Klubu Seniora Rawka.

Tomasz Staroń – nauczyciel, animator kulturalny i społeczny. Inicjator wielu wydarzeń lokalnych i miejskich. Pomysłodawca „Kolędowania na Rawce” oraz projektów związanych z literaturą w przestrzeni miejskiej „Rany Julek! Tuwim żyje”. Animator i instruktor teatralny.

Organizacja wspierająca: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

W drugiej edycji projektu seniorki seniorzy z dzielnicy Skierniewice-Rawka stworzą album „Rawent – wspomnienia utkane ze słów i obrazów”. Przygotowują się do tego podczas warsztatów kreatywnego pisania, fotograficznych, filmowych i dotyczących korzystania z nowych technologii. Będą też spotkania przy rękodziele i majsterkowaniu połączone z rozmowami i wspomnieniami. Publikacja będzie zawierać historyczne zdjęcia z życia zakładu i przyzakładowego osiedla wraz z historiami opowiedzianymi przez byłych pracowników i członków ich rodzin. W planach jest też opracowanie archiwum historii mówionej: nagrań i podcastów z przeprowadzonych wywiadów.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Mokotowska 55, 00-542 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Mokotowska 55
00-542 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło