Drzewa wspomnień: seniorzy i młodzi dla klimatu

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Gołogóra, zachodniopomorskie

edycja

XVI (2023-2024)

obszary działańAnimator:

Marek Pietrzak: Od ośmiu lat moim centrum życiowym jest Gołogóra, mała wioska położona w gminie Polanów. Urzekła mnie tutejsza przyroda i serdeczność mieszkańców. Tu jako sołtys wraz z aktywnymi mieszkańcami tworzę codzienną rzeczywistość.
Organizacja wspierająca: Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu

To w pewnym sensie kontynuacja projektu „Wspomnienia na przyszłość – interaktywny przewodnik po sołectwie Gołogóra” z poprzedniej edycji, w którym wspomnienia mieszkańców pokazały, jak na przestrzeni lat zmieniły się charakterystyczne miejsca w okolicy. Teraz animator zaprosił młode i starsze osoby do podjęcia działań na rzecz ochrony klimatu. Seniorki i seniorzy podzielą się nie tylko swoimi wspomnieniami związanymi ze zmianami klimatycznymi, ale i doświadczeniami w zakresie ochrony środowiska. W planach są nasadzenia drzew symbolizujących wspomnienia, stworzenie ekologicznego ogrodu społecznego oraz cykl międzypokoleniowych spotkań, podczas których uczestnicy będą uczyć się od siebie nawzajem, jak chronić środowisko.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content