Debaty seniorów

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

XIV (2021-2022)

obszary działań

Animatorzy projektu:

 

Krzysztof Korczak – ma 65 lat, mieszkając w Kanadzie, stworzył Forum Dyskusyjne „Prosto z Mostu”, którego naczelną zasadą było okazywanie szacunku dla oponenta w debacie, a potem projekt „Budowanie Wspólnoty” służący przełamywaniu barier i rozwiązywaniu konfliktów między osobami o odmiennych poglądach. Krok po kroku chce budować małe wspólnoty ludzi o różnych przekonaniach, którzy darzyć się będą szacunkiem.

Konrad Kiljan – fascynują go sposoby przezwyciężania trudności z nawiązywaniem porozumienia, zajmuje się tą tematyką badawczo i edukacyjnie. Korzystając z materiałów edukacyjnych z całego świata i dostosowując je do polskiej specyfiki, tworzy i prowadzi projekty dla osób w każdym wieku. Zmiana, której doświadczają odbiorcy, motywuje go do szukania kolejnych partnerstw i grup odbiorców.

 

Organizacja wspierająca: Polska Debatuje

 

Projekt wyrósł z pasji animatorów: szukania sposobów porozumienia ponad podziałami. Przygotowani na warsztatach uczestnicy prowadzą debaty: wymieniając się argumentami dotyczącymi wybranych przez siebie aktualnych tematów społecznych, poznają racje za i przeciw, budują pewność siebie, a także zrozumienie dla odmiennych poglądów. Powstałe na podstawie ankiet i rozmów rekomendacje z projektu zostaną wykorzystane do stworzenia materiałów dla pracujących z seniorami animatorów.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content