Dawne i nowe zabawy podwórkowe, czyli Ballada o Kulaniu Felgi

Projekt zakończony

lokalizacja

Bytom, śląskie

edycja

XV (2022-2023)

obszary działańAnimator projektu:

Andrzej Chłapecki – marszand,  miłośnik i kolekcjoner  sztuki, od 15 lat prowadzi Śląską Galerię Sztuki. Aktor i instruktor teatralny.  Regionalista (zna „ślonsko godka” i śląskie obyczaje), działa w Stowarzyszeniu „Jarmark Kultury” na rzecz popularyzowania dziedzictwa śląskiego. Niedawno przekroczył sześćdziesiątkę i dalej chce zajmować się animacją kultury, pobudzając  młodszych i starszych do współdziałania.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie „Jarmark Kultury”

Seniorzy 60+ podzielili się wspomnieniami na temat gier i zabaw ze swojego dzieciństwa. Wspólnie z animatorami i rzemieślnikami odtworzyli rekwizyty i stworzyli scenariusze zabaw: śląskich, polskich, niemieckich, czeskich, żydowskich, kresowych i ukraińskich. Zorganizowali również wystawę reprodukcji dzieł malarskich, ukazujących motyw toczenia koła, czy innych dawnych zabaw. Zwieńczeniem projektu było spotkanie wszystkich uczestników na Wielopokoleniowym Pikniku Retro. Seniorzy, wraz ze swoimi dziećmi oraz wnukami, pokazali na żywo, jak i czym bawili się na „wczorajszym placu i ulicy”.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content