Chodźmy razem do kina

Projekt zakończony

lokalizacja

Dobczyce, małopolskie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działań


Animatorki:

Krystyna Zając –z wykształcenia jest inżynierem chemikiem, ukończyła również Handel Zagraniczny i w tej branży pracowała 23 lata. Prowadziła własną firmę. Pasjonuje się podróżami, bliskimi i dalekimi, oraz dokumentowaniem poprzez fotografię i film wszystkiego co widzi. Bardzo dużo czyta i interesuje się historią – przede wszystkim XIX dynastii starożytnego Egiptu, epoką Tudorów w Anglii oraz Polską Jagiellonów. Teraz jest na emeryturze, ale stara się dużo działać społecznie. Angażuje się w działania UTW oraz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów, pracuje wolontariacko w bibliotece.

Justyna Szawara – pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dobczycach, gdzie prowadzi m.in. warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży. Jest absolwentką filmoznawstwa, kończy studia na kierunku Zarządzanie Kulturą. Interesuje się muzyką jazzową oraz starym kinem, na które z racji aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym ma coraz mniej czasu. Uwielbia rozmowy z ludźmi w każdym wieku. Bardzo szybko nawiązuje kontakty, jest osobą otwartą i zawsze chętną do pomocy.

Organizacja wspierająca: Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach im. Józefy Bergelówny

Jak się udało braciom Lumière nakręcić film? W jaki sposób technika filmowania zmieniała się na przestrzeni czasów? Co jest ważne w kinie współczesnym? Na te i szereg innych pytań szukała odpowiedzi międzypokoleniowa grupa, którą łączy zamiłowanie do kina z ciekawością świata. Podczas cyklicznych spotkań uczestnicy zajęć odkrywali historię kina, poznali jej przełomowe momenty, przyjrzeli się filmowi „od kuchni”. Nakręcili także, przy wsparciu specjalistów, własne filmowe opowieści – młodzi o seniorach, seniorzy o młodych – które połączyli we wspólną etiudę filmową. Można było ją zobaczyć na dużym ekranie oraz na portalach społecznościowych.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content