Chleb nasz powszedni

Projekt zakończony

lokalizacja

Skierniewice, łódzkie

edycja

II (2009-2010)

obszary działańAnimatorka:

Ewa Nagórska ma za sobą sporo lat pracy zawodowej i wiele różnych doświadczeń. Była rolniczką, kucharką, nauczycielką, prowadziła własną firmę. W jej domu zawsze unosił się zapach pieczonego ciasta, które potem trafiało na imprezy młodzieżowe. To właśnie dzięki młodym zaczęła brać udział w konkursach na potrawy regionalne – zdobywała nagrody i wyróżnienia. Codziennie pokonuje dziesiątki kilometrów na swoim rowerze w drodze do przyjaciół i znajomych.

Organizacja wspierająca: Młodzieżowe Centrum Kultury

Słupia przez kilka miesięcy pachniała chlebem. Członkinie kół gospodyń wiejskich, przedstawiciele UTW i dzieci z ośrodka szkolno-wychowawczego spotkali się na warsztatach poświęconych tradycyjnemu wypiekowi chleba. Najpierw obejrzeli film „Chleb” w reżyserii M. Szmalikowskiego i wzięli udział w wykładzie „Historia chleba w różnych kulturach i czasach”. Warsztaty zakończyły się degustacją wypieków w hali dworca kolejowego w Skierniewicach. Na kolejnym spotkaniu w międzypokoleniowej grupie uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie przysłowie, powiedzenie lub cytat, którego motywem przewodnim jest chleb. Cytaty posłużyły dzieciom jako inspiracja do projektów pocztówek z przepisami na wypiek chleba. Na koniec dzieci i słuchacze UTW przygotowali wystawę „Chleb nasz powszedni”, na której można było zobaczyć wypożyczone od kolekcjonerów stare narzędzia używane w procesie przygotowania i wypieku chleba oraz projekty kart pocztowych.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content