Bohater swoich czasów

Projekt zakończony

lokalizacja

Mikołów, śląskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań


Animatorzy:

Jerzy Jóźwiak – lubi oglądać świat przez obiektyw, niezależnie od tego, czy pod ręką ma akurat aparat, czy kamerę. Już od 35 lat jest członkiem Amatorskiego Klubu Filmowego „IKS” i wciąż poświęca mu każdą wolną chwilę. Potrafi stworzyć własną produkcję, począwszy od zorganizowania planu, po ostatni klaps.

Dominika Rzepa – choć jest jeszcze w liceum, doskonale wie, co chce robić w życiu i już dąży do tego ze wszystkich sił. Świat filmu jest jej żywiołem i to z nim wiąże swoją przyszłość. Chodzi do dwujęzycznej klasy interkulturowej z modułem filmowym. Uczestniczy w festiwalach, warsztatach i pokazach. Jest redaktorką portalu filmowepoludnie.pl

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju

Młodzież i seniorzy z Mikołowa stali się lokalnymi dokumentalistami – przeszli profesjonalne szkolenie, podczas którego dowiedzieli się nie tylko, jak obsługiwać kamerę, ale też poznali zasady etyczne, którymi powinien kierować się każdy filmowiec. Dwudziestoosobowa grupa podzielona na ekipy filmowe stworzyła pięć etiud o ciekawych historiach starszych osób mieszkających w okolicy. Zmontowane przez profesjonalistę filmy można było zobaczyć podczas uroczystej premiery. Kopie dokumentów zostały przekazane do szkół, klubów seniora, a także do lokalnych stacji telewizyjnych.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content