Bogucice – tu jestem w akcji!

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Katowice, śląskie

edycja

XIII (2020-2021)

obszary działańAnimatorzy: 

Janina Piwowarczyk – jest liderką lokalnego stowarzyszenia Nasze Osiedle Ścigały i pomysłodawczynią projektów realizowanych przez tę grupę. Organizuje międzynarodowy projekt Żywa Biblioteka zajmujący się ochroną praw człowieka. Jest członkinią wielu gremiów działających na rzecz seniorów. Chce, by konsultacje i diagnoza potrzeb były zawsze uwzględniane przy projektowaniu działań dla seniorów.

Michał Kaczmarek – pracownik MDK „Bogucice-Zawodzie” na stanowisku specjalista ds. zarządzania projektami i współpracy międzysektorowej. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy w kulturze, w tym na stanowisku kierowniczym. Jest autorem projektów związanych z działaniami dla seniorów (m.in. Dni Seniora na Fest) i koordynatorem. W ramach działalności MDK prowadził m.in. zajęcia komputerowe dla seniorów.

Organizacja wspierająca: Miejski Dom Kultury „Bogucice-Zawodzie”

Animatorzy wspólnie z mieszkańcami Bogucic chcą zadbać o tę historyczną dzielnicę Katowic. Zorganizowali debatę, żeby mieszkańcy mogli powiedzieć, co chcieliby zrobić, by dzielnica była czystsza i piękniejsza. Uczestnicy projektu spotykają się na warsztatach, podczas których uczą się, jak przywracać życie nieużywanym przedmiotom, a przy tym zaoszczędzić. Przygotowują dla mieszkańców torby ekologiczne. Powstaje senioralny eko-patrol. Późną wiosna to czas sprzątania wybranych miejsc w Bogucicach. Wierzą, że na tych międzypokoleniowych działaniach zyskają wszyscy mieszkańcy dzielnicy i będzie to pierwszy krok do wzrostu świadomości osób starszych, że wiele rzeczy w sąsiedztwie łatwo zmienić i poprawić, a sposoby na to nie są wcale skomplikowane.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content