Apetyt na kulturę

Projekt zakończony

lokalizacja

Zgierz, łódzkie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań


Animatorki:

Urszula Grzelązka – jest wulkanem pozytywnej energii. Potrafi określić się w dwóch zdaniach: „Jestem emerytką. Lubię ludzi!”. Ma dwóch dorosłych synów i ukochane wnuczęta, co sprawia, że rozumie problemy różnych pokoleń. Kiedyś pracowała w przemyśle odzieżowym i handlu zagranicznym. Dziś aktywizuje seniorów jako wiceprezeska zgierskiego UTW. Bardzo lubi gotować, a jej specjalnością są dania kuchni polskiej i litewskiej.

Ilona Majewska – jako antropolożka kultury angażuje się w działalność lokalną, promuje kulturę ludową i walczy o równość. Doskonale radzi sobie ze szlifierką i opalarką, co wykorzystuje przy renowacji mebli. Lubi malować i tworzyć biżuterię. Jest wegetarianką, więc chętnie eksperymentuje w kuchni, poszukując nowych receptur.

Organizacja wspierająca: Zgierski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Przełamywanie barier i nawiązywanie relacji zawsze najlepiej udaje się w kuchni. Podczas wspólnego gotowania znikają także różnice pokoleniowe. Prawie każdy wspomina jakieś babcine danie i właśnie umiejętności kulinarnych młodzi ludzie najczęściej zazdroszczą seniorom. Animatorki zaprosiły przedstawicieli różnych pokoleń na cykl spotkań, by poznawać kultury i kulinarne tradycje: żydowskie, arabskie, polskie i kresowe. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach kulinarnych i przygotowali dania tradycyjne dla każdej z nich. Potraw mogli spróbować zgierzanie, którzy uczestniczyli udział w wykładach i projekcjach filmowych. Zwieńczeniem projektu było stworzenie książeczki z przepisami.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content