Wtorkowe spotkania międzypokoleniowe

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Sułkowice, mazowieckie

edycja

XIV (2021-2022)

obszary działań


Animatorzy:

Grażyna Woźniak – chce aktywizować seniorów, przełamywać stereotypy i zmieniać postrzeganie seniorów przez młodsze pokolenia. Poprzez realizację projektu wyzwala pozytywną energię uczestników i zacieśnia współpracę między członkami Klubu Seniora, który założyła.

 

Piotr Bernaciak – stara się łączyć ludzi i wiele czerpie ze współpracy z seniorami. Chce przyczynić się do integracji lokalnej społeczności i sprawić, by mieszkańcy chętniej czytali książki.

 

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Chynów

 

Animatorzy wraz z grupą wolontariuszy z lokalnego klubu seniora stworzyli plenerową biblioteczkę w samym centrum miejscowości i zaprosili dzieci na regularne międzypokoleniowe spotkania czytelnicze. Dla uczestników zostały przygotowane leżaki i koce. Podczas spotkań seniorzy czytają dzieciom książki, można też wziąć udział w zajęciach plastycznych tematycznie związanych z lekturą. Jesień i zima to czas książkowego klubu dyskusyjnego prowadzonego przez seniorki w szkole, a także nagrywania filmów z czytania bajek dla najmłodszych, które zostaną opublikowane w internecie. Wiosną powrócą spotkania plenerowe, a biblioteczka będzie służyła mieszkańcom na stałe.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content