Animatorzy projektu: Dariusz Gałan, Jakub Jakubowski

Organizacja wspierająca: Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury "Stuk-Puk"

Okres realizacji: sierpień – grudzień 2009

Dariusz Gałan - Pedagog, założyciel lokalnego UTW, pasjonat szaradziarstwa. Rebusy i krzyżówki pasjonują go już od wielu lat, wyzwalając nieopisaną energię twórczą. Lubi działać społecznie, podglądać przyrodę i dbać o kondycję fizyczną. Regularnie chodzi na siłownię i jeździ na rowerowe wycieczki.

Jakub Jakubowski - Animator kultury w stworzonym wspólnie ze znajomymi stowarzyszeniu STUK-PUK, grafik, współwłaściciel studia, które prowadzi razem z żoną. Chciałby, aby mieszkańcy Radzynia wykorzystali historię swojego miasta do twórczych, wspólnych działań.

Jaką najpiękniejszą pamiątkę mogą pozostawić po sobie radzyńscy seniorzy? Według pana Dariusza odpowiedź jest jedna: własne wspomnienia. W efekcie wspólnego projektu Radzyńskiego Stowarzyszenia „Stuk-Puk” i Radzyńskiej Filii Lubelskiego UTW, powstał film na podstawie opowiadań najstarszych mieszkańców Radzynia. Seniorzy zabrali widzów w miejsca, w których kiedyś rozegrały się opowiadane przez nich historie: pierwsza miłość, wspólne wagary, wakacyjne przygody. W ten sposób nawiązali współpracę z młodymi, którzy zajęli się techniczną stroną projektu, utrwalali przeprowadzane rozmowy na nośnikach audiowizualnych. Premiera filmu odbyła się w sali kina „Oranżeria”, zostali na nią zaproszeni mieszkańcy Radzynia Podlaskiego i oczywiście wszyscy uczestnicy projektu. - na pokaz przyszło ok. 500 osób! Podczas wspólnych spotkań przygotowane zostały również plakaty zapowiadające seans oraz folder prezentujący przebieg realizacji projektu, fotografie z planu zdjęciowego, reprodukcje pamiątek i portrety seniorów w formie pocztówek.