Dziadki dziatkom

Projekt zakończony

lokalizacja

Radzyń Podlaski, lubelskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działań


Animatorzy:

Dariusz Gałan – pedagog, założyciel lokalnego UTW, pasjonat szaradziarstwa. Rebusy i krzyżówki pasjonują go już od wielu lat, wyzwalając nieopisaną energię twórczą. Lubi działać społecznie, podglądać przyrodę i dbać o kondycję fizyczną. Regularnie chodzi na siłownię i jeździ na rowerowe wycieczki.

Jakub Jakubowski – animator kultury w stworzonym wspólnie ze znajomymi stowarzyszeniu STUK-PUK, grafik, współwłaściciel studia, które prowadzi razem z żoną. Chciałby, aby mieszkańcy Radzynia wykorzystali historię swojego miasta do twórczych, wspólnych działań.

Organizacja wspierająca: Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury „Stuk-Puk”

Grupa uczestników UTW i młodych ludzi postanowiła zebrać i uwiecznić wspomnienia radzyńskich seniorów. Razem z odwiedzili miejsca, w których kiedyś rozegrały się opowiadane przez starsze osoby historie: pierwsza miłość, wspólne wagary, wakacyjne przygody. Młodzi zajęli się techniczną stroną projektu i sfilmowali przeprowadzane rozmowy. Podczas wspólnych spotkań wspólnie przygotowali również plakaty zapowiadające seans, folder prezentujący przebieg realizacji projektu, fotografie z planu zdjęciowego, reprodukcje pamiątek i portrety seniorów w formie pocztówek. Premiera filmu odbyła się w kinie Oranżeria, zostali na nią zaproszeni mieszkańcy Radzynia Podlaskiego i oczywiście wszyscy uczestnicy projektu. Na pokaz przyszło ok. 500 osób.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content