lokalizacja
Szprotawa , lubuskieedycja
II (2009-2010)obszary działań
integracja międzypokoleniowaAnimatorki:
Maria Elżbieta Plucińska – była nauczycielką i dziennikarką. Jej pasją jest teatr. Bywała aktorką i reżyserką, pisała też scenariusze spektakli. Obecnie kieruje Teatrem Słowa, który działa w ramach Szprotawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Życie upływa jej na ciągłym poszukiwaniu. Kocha podróże – te w świat i te w głąb człowieka. Na co dzień zajmuje się wielopokoleniowym domem rodzinnym, wspólnie z mężem prowadzi Klub Podróżnika.
Karolina Winiarczyk – jest uczennicą pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Szprotawie. Lubi literaturę i spotkania z ciekawymi ludźmi. Należy do miejscowego aktywu bibliotecznego i dzięki temu często spotyka się ze słuchaczami szprotawskiego UTW. Wolny czas spędza aktywnie, jeżdżąc na rowerze i pływając. Choć bardzo lubi swoje miasteczko, uważa, że brakuje w nim miejsc, w których można ciekawie spędzić czas.
Organizacja wspierająca: Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku
Czy miłość w czasach młodości babci była inna? Czym różnią się dawne i dzisiejsze listy miłosne? O czym marzą różne pokolenia? Na te pytania szukali odpowiedzi studenci UTW i licealiści podczas międzypokoleniowych warsztatów teatralnych. Uczestnicy uczyli się, jak można na scenie pokazać różne barwy miłości, jak o niej pisać i mówić. Wspólnie stworzyli scenariusz spektaklu i scenografię. Wzięli udział w ćwiczeniach ośmielających, uruchamiających wyobraźnię i kreatywność. Zajęcia koncentrowały się tańcu, słowie i muzyce. W efekcie przygotowali zostało widowisko słowno-muzyczne zatytułowane Pamiętnik mojej babci. Spektakl odniósł sukces, grany był wiele razy, także w walentynki.