lokalizacja
Chodzież, wielkopolskieedycja
VI (2013-2014)obszary działań
integracja międzypokoleniowaAnimatorki:
Krystyna Adamska – szydełkuje, wyszywa, haftuje, dekoruje. Gdy pracowała w fabryce porcelany, wkładała wiele autorskiej pasji w malowanie talerzy i filiżanek. Należy do klubu „Zrób to sama”, gdzie dzieli się swoimi umiejętnościami i zdobywa nowe. Relaksuje się przy dobrej książce historycznej. Czasem grywa dla siebie i innych na harmonijce ustnej, którą odziedziczyła po ojcu.
Danuta Drzewiecka-Piechowiak – nie lubi siedzieć bezczynnie, zawsze przecież jest coś ciekawego do zrobienia. Pracuje w warsztacie terapii zajęciowej z osobami z niepełnosprawnościami, w szkole, a ostatnio pełni rolę koordynatorki projektu „Teatr w Rzadkowie”. W międzyczasie urządza dom, co sprawia jej ogromną radość. Dzięki synkowi polubiła klocki Lego.
Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Na Górze
Międzypokoleniowa grupa znalazła sposób na uczynienie swojego miasta piękniejszym, sięgając do tradycji Chodzieży, słynącej z wyrobu porcelany. Seniorzy z klubu „Zrób to sama” i z domu pomocy społecznej oraz młodzież z Fundacji „Centrala Młodych” szukali miejsc, które zmieniły się przez ostanie 40, 50, 60 lat. Stopniowo umieszczali w wybranych przestrzeniach miejskich samodzielnie zaprojektowane i wykonane z gliny rzeźby, płaskorzeźby i tablice, nawiązujące do najnowszej historii miasta. Żeby zmobilizować mieszkańców Chodzieży do bacznego wypatrywania zmian w mieście, fotografie umieszczanych w przestrzeni dzieł ukazywały się w lokalnej prasie, a zadaniem czytelników było odnalezienie obiektów.