Senior − Reporter

Projekt zakończony

lokalizacja

Kraków, małopolskie

edycja

XVI (2023-2024)

obszary działańAnimatorka:

Maria Herzog-Majewska (Maja Herzog): Od lat pasjonują mnie sztuki wizualne, sama jestem twórczynią i chętnie „zarażam” tym innych, zwłaszcza osoby 60+, odkąd się do nich zaliczam. W 2021 r. byłam dyrektorką biura festiwalowego i wolontariatu FotoArtFestivalu w Bielsku-Białej. To doświadczenie wykorzystałam, kierując projektem dla seniorów w programie AKTYWNI+ 2022. Stąd wiem, jak bardzo potrzebne s seniorom kontakty z ambitną kulturą.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie FotArtProjekt

Animatorka, kierując się swoimi umiejętnościami, pasją i doświadczeniem, zaprosiła seniorki i seniorów do zdobywania kompetencji reporterskich. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach, na których nauczą się korzystania z bardziej zaawansowanych funkcji smartfonów i przygotują się do promowania i relacjonowania w social mediach wydarzeń kulturalnych. Pierwsze materiały foto-audio-wideo będą tworzyć wspólnie z młodymi osobami zaangażowanymi w wolontariat w kulturze. Wszystko po to, by stać się reporterami wolontariuszami, którzy medialnie wspierają instytucję kultury w swoich miejscowościach. W przyszłości zmogą zostać instruktorami dla kolejnych takich grup.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content