Animatorki projektu:
Maria Montegu – urodziła się we Lwowie. Ukończyła Konserwatorium Leningradzkie. Pedagożka, dyrektorka Szkoły Muzyki i Sztuki. Od 13 lat na emeryturze. Z powodu wojny musiała opuścić Ukrainę. Przyjechała do Tczewa, gdzie od kilku lat mieszka jej syn z rodziną. Lubi czuć się potrzebna i przekazywać wiedzę innym. Już w pierwszych dniach po przyjeździe do Polski rozpoczęła współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Polskim Komitetem Pomocy Społecznej. Poprzez wspólne działania z polskimi animatorami chce zapobiegać dyskryminacji i wzmacniać więzi polsko-ukraińskie.
Dominika Jakubowska – ukończyła studnia prawnicze na Uniwersytecie Gdańskim, na co dzień pracuje w banku. Od liceum działa jako wolontariuszka na rzecz dzieci i seniorów. Szczególnie bliskie są jej działania przeciwko wykluczeniu osób dyskryminowanych, m.in. migrantów oraz osób starszych. Lubi uczyć innych. Chce prowadzić wykłady na temat praw człowieka oraz realizować działania na rzecz zapobiegania dyskryminacji.
Organizacja wspierająca: Pomorski Zarząd Wojewódzki Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Gdańsku na rzecz Zarządu Miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie.
Animatorki poznały się podczas działań wolontariackich na rzecz migrantów przybywających do Tczewa. W trakcie wspólnych rozmów doszły do wniosku, że mogą wspólnie pomóc osobom, które przybyły z Ukrainy oraz osobom starszym, które ze względu na wiek często nie wychodzą z domu. Postanowiły założyć klub „In Tempo Nova – szybki szlak do integracji polsko-ukraińskiej”, gdzie wspólnie będą działać osoby z Ukrainy i osoby starsze. W ramach cyklicznych spotkań odbędą się wykłady dotyczące praw człowieka, zajęcia taneczne i kulinarne, wieczorki literackie, zajęcia z psychologiem oraz wycieczki po okolicy. Animatorki planują również zajęcia z terapii śmiechem mające na celu niwelowanie traum i stresów związanych z wojną, tęsknotą za bliskimi i opuszczeniem miejsca zamieszkania.