My, kobiety Muranowa

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

II (2009-2010)

obszary działań




Animatorki:

Halina Kowalska – jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, przez niemal 40 lat wykonującą zawód redaktorki. Od dwóch lat pracuje społecznie w Stowarzyszeniu Integracji Społecznej „Klub H2O”. Na co dzień mężatka i matka dwóch dorosłych córek. Za swój prywatny sukces uważa przezwyciężenie bariery, jaką była dla niej obsługa komputera. Idealistka, pasjonuje się literaturą i filmem. Kocha ptaki. Gdyby znalazła czas, śpiewałaby w chórze.

Natalia Judzińska – członkini kolektywu UFA działającego przy Fundacji Centra, gitarzystka dwóch niezależnych zespołów, współtwórczyni kliku nieformalnych grup artystycznych. Obrończyni praw zwierząt, której zainteresowania krążą także wokół prasy drugiego obiegu. Doświadczona organizatorka eventów.

Organizacja wspierająca: Fundacja Centra

Animatorka zastanawiała się, dlaczego sąsiedzi zamieszkujący w jednej kamienicy nie znają nawet swoich imion. Na warsztatach komputerowych poznała młode dziewczyny z kolektywu UFA. Ze wspólnych rozmów narodził się pomysł, by wspólnie poznać historię Muranowa, jednocześnie zacieśniając sąsiedzkie więzi. Warsztaty fotograficzne, plastyczne, poznawanie techniki sitodruku – w takich zajęciach wzięły udział uczestniczki projektu, by następnie za pomocą aparatów cyfrowych udokumentować piękno i tajemniczy urok Muranowa. Podczas zaplanowanego wernisażu każda z kobiet opowiadała, jakie osobiste znaczenie ma sfotografowane przez nią miejsce. Uczestniczki spotkały się także z Beatą Chomątowską – dziennikarką, twórczynią strony www.stacjamuranow.art.pl i wysłuchały wykładu o zapomnianej historii kobiet Muranowa żyjących w getcie w czasach hitlerowskiej okupacji. Uczestniczki poznawały także kobiecą stronę Muranowa, podczas spaceru z Sylwią Chutnik – przewodniczką, a także działaczką społeczną i pisarką. Wykorzystując umiejętności nabyte podczas warsztatów, wykonały torby na zakupy ozdobione zrobionymi przez nie fotografiami. Zwieńczeniem projektu była emocjonalna mapa Muranowa z naniesionymi najważniejszymi dla uczestniczek miejscami.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content