Animatorki projektu: Maria Mitrenga, Amanda Jendrszczok

Organizacja: Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oleśnie

Okres realizacji: 1 września 2014 – 31 maja 2015

 

Maria Mitrenga jest emerytowaną nauczycielką i dyrektorką szkoły podstawowej. Interesuje się muzyką, literaturą, teatrem i turystyką. Swoje pasje rozwija m.in. na zajęciach organizowanych przez Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Należy do Stowarzyszenia Integracyjnego „Bądźmy razem”, przy którym działa założona przez panią Marię Rada Seniorów. Ukończyła Akademię Animatorów Osób Starszych, a wiedzę tam zdobytą zamierza wykorzystać w działaniu na rzecz innych.

 

Amanda Jendrszczok jest uczennicą Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. Z przyjemnością podróżuje, interesuje się psychologią, malarstwem i fotografią. W tej ostatniej dziedzinie ma już sukcesy – zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie. Lubi pomagać osobom starszym i słuchać ich opowieści o czasach minionych.

 

W Oleśnie powstanie wyjątkowa, międzypokoleniowa grupa teatralna. Na zajęcia zaproszeni są wszyscy, nawet ci, którzy do tej pory nie zdobyli żadnego doświadczenia aktorskiego, reżyserskiego czy scenograficznego. Podczas warsztatów miłośnicy teatru wezmą udział w zajęciach z emisji głosu, poznają techniki zapamiętywania tekstu, nauczą się trudnej sztuki interpretowania, poćwiczą ruch sceniczny. Wspólnie przygotują rekwizyty teatralne. Samodzielnie opracują scenariusz wystąpienia. I będą ćwiczyć, spotykać się na próbach, szlifować aktorski warsztat. Na premierę spektaklu zaproszą bliskich, sąsiadów i wszystkich zainteresowanych sztuką. Już wkrótce!