Animatorki: Danuta Wiśniewska, Oktawia Luźny

Organizacja wspierająca: Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Okres realizacji:  01 października 2010 – 31 maja 2011

Danuta Wiśniewska - mnóstwo satysfakcji przynosi jej praca z ludźmi w każdym wieku. Ma za sobą długoletni staż pracy jako nauczycielka, obecnie jest pomysłodawczynią i prowadzącą Uniwersytet III Wieku. Nie boi się realizować swoich marzeń, bo „życie to pasja, dlatego trzeba żyć z pasją”.

Oktawia Luźny - osoba o wielu zainteresowaniach, jednak szczególne względy ma u niej teatr i muzyka jazzowa. Spore doświadczenia w pracy pozwoliły jej znaleźć życiową drogę – założyła własny impresariat artystyczny. Dzięki temu robi to, co lubi najbardziej – poznaje nowe osoby, współpracuje ze środowiskami artystycznymi oraz sprawdza się jako organizator. Najważniejsze to czerpać satysfakcję ze swojej pracy – wyznaje.

W tym teatrze nie ma ograniczeń wiekowych. Bo to „Teatr Ponad Czasem”. Międzypokoleniowa grupa teatralnych pasjonatów wzięła udział w cyklu różnego rodzaju warsztatów, skupionych wokół działań teatralnych: ruch sceniczny, scenografia, choreografia. Ale też ośmielanie siebie, otwarcie na nowe możliwości i pokonanie własnych barier – wszystko to pod wodzą doświadczonych ludzi świata sceny. Pracom praktycznym towarzyszyć będą wykłady otwarte z historii teatru a tajniki pracy teatralnej przybliżą spotkania z profesjonalistami. Nabyta w trakcie zajęć wiedza praktyczna i teoretyczna stanie się podstawą do pracy nad spektaklem. Zostanie on wystawiony w gnieźnieńskim Miejskim Ośrodku Kultury.