Animatorzy projektu: Teresa Kowalczyk, Magda Jurek

Organizacja Wspierająca: Stowarzyszenie Przyjaciół Pisanicy

Okres realizacji: 01 października 2010 – 30 marca 2011

Teresa Kowalczyk: emerytowany pedagog szkolny, wegetarianka z doświadczeniem pracy w branży żywieniowej (co nie pozostało bez wpływu na decyzję o zmianie diety), w Pisanicy mieszka od 7 lat w prawie stuletnim domu. Liderka Partnerstwa „Razem Skuteczniej dla Pisanicy”, zrzeszającego lokalne organizacje. Jada hodowane własnoręczne warzywa i owoce,  najbliższe okolice penetruje najchętniej na rowerze, uwielbia słuchać muzyki – najchętniej klasyki i jazzu w wykonaniu jej męża – pianisty, klarnecisty i saksofonisty w  jednym.

Magda Jurek: studentka magisterskich studiów politologicznych, członkini Stowarzyszenia Przyjaciół Pisanicy  i Partnerstwa „Razem Skuteczniej dla Pisanicy”. Od początku powstania przyjaźni się z Klubem Seniora – choć wiekiem jeszcze się do niego nie kwalifikuje, czeka z radością na środowe spotkania. Chce, by środowisko popegeerowskie otworzyło się na działania z osobami starszymi.

W Pisanicy powstał niedawno Klub Seniora. Energię, jaką generuje z siebie nowe miejsce na mapie wsi postanowiły wykorzystać  animatorki projektu, zapraszając seniorów do stworzenia lokalnej gazetki. Pomoże im w tym pisanicka młodzież i lokalni eksperci, ucząc ich obsługi komputera, podstaw fotografii oraz prowadząc zajęcia z kreatywnego pisania. Seniorzy sami wybiorą tematy im najbliższe, a ich Klub będzie pełnił funkcję „Redaktora Naczelnego”.  Mieszkańcy Pisanicy będą mogli spojrzeć na swoją wieś oczami świeżo upieczonych redaktorów i dziennikarzy.