Animatorki projektu: Emilia Matlak, Magdalena Matlak-Zientak

Organizacja: Fundacja na rzecz wsparcia integracji i rozwoju osób oraz rodzin potrzebujących pn. „WIIR”

Okres realizacji: 15 września 2016 – 30 czerwca 2017

 

Emilia Matlak swoje życie zawodowe związała z Andrychowskimi Zakładami Przemysłu Bawełnianego, gdzie pracowała wiele lat. Obecnie przebywa na emeryturze. Swój wolny czas poświęca na zabawy z wnukami, co sprawia jej mnóstwo radości. Lubi też gotowanie, pieczenie i szycie. Kiedy tylko pogoda na to pozwala, razem z mężem troszczy się o ich wspólną działkę.

 

Magdalena Matlak-Zientak pracuje w szkole średniej jako pedagog. Wolne chwile poświęca swoim dwóm córkom, podnoszeniu kwalifikacji zawodowych oraz działalności społecznej. Jest wrażliwa na problemy człowieka będącego w kryzysie, stara się im zaradzić. Chętnie angażuje się w różne działania skierowane do wszystkich grup wiekowych, organizowała m.in. „Bajkolandię” na terenie swojej gminy.

 

Wyspać się to podstawa – dzień wtedy przyjemniejszy i humor nam dopisuje. O dobry sen innych chciałaby zadbać grupa seniorów, która samodzielnie przygotuje piękne poszewki na poduszki i rozda je seniorom oraz dzieciom przebywającym w szpitalu. Starsi uczestnicy warsztatów „Przytul podusie” oraz młodsze pokolenie nauczą się od siebie nawzajem trudnej sztuki szydełkowania i hafciarstwa. Następnie wspólnie uszyją poszewki i wyhaftują na nich miłe słowa, by te nastrajały do dobrego dnia. Wspólne działanie na rzecz innych będzie też okazją do spotkania się i rozmów – ręce będą zajęte, a usta i uszy pełne ciekawych opowieści.