Animatorzy: Zofia Cieślak, Tomasz Staroń

Organizacja: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

Zofia Cieślak – przewodnicząca Zarządu Klubu Seniora Rawka, działaczka społeczna w realizacji projektów społecznych, np. walki o usunięcie materiałów toksycznych z osiedla Rawka, inicjatorka powstania Klubu Seniora Rawka.

Tomasz Staroń – nauczyciel, animator kulturalny i społeczny. Inicjator wielu wydarzeń lokalnych i miejskich. Pomysłodawca „Kolędowania na Rawce” oraz projektów związanych z literaturą w przestrzeni miejskiej „Rany Julek! Tuwim żyje”. Animator i instruktor teatralny.

„Rawka ożywa na nowo” – pod takim hasłem grupa animatorów chce przypomnieć lata świetności osiedla, które skupiało się wokół Skierniewickiego Zakładu Urządzeń Odpylających i Wentylacyjnych „Rawent”. Wystawa zdjęć z czasów funkcjonowania fabryki, koncert piosenek z lat PRL-u oraz spektakl teatralny o życiu w tamtych czasach, pozwolą starszym i młodszym mieszkańcom osiedla przenieść się w lata odległe, ale u starszego pokolenia wciąż są żywe w pamięci. Fabryka Pomysłów stanie się swoistym inkubatorem dającym wsparcie dla realizacji marzeń, pomysłów, działań, które mieszkańcy chcieliby realizować w swoim najbliższym otoczeniu. Fabryka, jako symbol przeszłości, która był źródłem utrzymania dla wielu mieszkańców osiedla, dziś stanie się źródłem realizacji ich marzeń. To właśnie dzięki Fabryce Pomysłów osiedle Rawka ma szansę na nowe życie, które połączy rożne pokolenia.