Animatorzy projektu: Bogdan Pietrzak, Paulina Szkudłapska

Organizacja: Fundacja Open

Okres realizacji: 1 września 2016 – 30 czerwca 2017

 

Bogdan Pietrzak jest emerytowanym inżynierem budowlanym. Ukończył Wydział Budownictwa Lądowego na Politechnice Poznańskiej. Przez 42 lata pracy przeszedł drogę od stażysty po dyrektora przedsiębiorstwa. Obecnie pracuje w ochronie mienia i kieruje Stowarzyszeniem Klub Seniora „NIEZAPOMINAJKI”. Uwielbia pracę w ogródku, jazdę na rowerze, ćwiczenia nordic walking, podróże. Z miłą chęcią szkoli młodzież w tenisie stołowym. Pracy z ludźmi nauczył się w ZHP, którego jest czynnym działaczem do dziś.

 

Paulina Szkudłapska jest dumną współzałożycielką Fundacji Open, nastawionej m.in. na współpracę międzypokoleniową. Zawodowo związała się z Centrum Kultury Amarant, gdzie kieruje pracami Strefy Seniora. Jej współpraca z seniorami rozpoczęła się już wcześniej – podczas projektu Polska Cyfrowa Równych Szans, gdzie pani Paulina prowadziła bezpłatne kursy obsługi komputera. Uwielbia dobrą literaturę, dalekie podróże, eksperymenty kulinarne oraz spędzanie czasu z przyjaciółmi.

 

Opowiedzieć można o swoim mieście, o relacjach panujących między ludźmi, o często różnorakich potrzebach i pragnieniu bycia we wspólnocie na różne sposoby. Jednym z nich jest spektakl teatralny, który stworzy poznańska międzypokoleniowa złożona z grupy aktywistów z Centrum Kultury Amarant. Współczesne pomysły młodych skonfrontowane zostaną z tradycyjnym ujęciem tak, by powstała wspólna opowieść ponad wszelkimi podziałami. Uczestnicy projektu prócz tekstu samodzielnie stworzą dekorację, zadbają o rekwizyty i oprawę muzyczną. Ze spektaklami aktorzy dotrą do Domów Pomocy Społecznej, gdzie po występie przeprowadzą warsztaty teatralne przeznaczone dla chętnych widzów, by tworzyć bliskość i zarażać aktywnością całe rzesze poznańskich seniorów.