Animatorzy projektu:
Antoni Polakowski – lubi pracować z ludźmi i pomagać potrzebującym. Wierzy, że „człowiek nie jest samotną wyspą”. Pragnie obudzić seniorów z marazmu i senilizmu (starczego zniedołężnienia), aby ich życie stało się radośniejsze i pełne optymizmu, a także przydatne młodszym i mniej doświadczonym. Wierzy w zdrowotne właściwości aktywności społecznej człowieka. Zna tajniki sztuki masażu chińskiego.
Anna Wesołowska – lubi angażować się w przeróżne projekty społeczne, w których może podjąć aktywne działanie i pomagać potrzebującym. Jest specjalistką z dziedziny arteterapii i absolwentką wyższej uczelni artystycznej.
Organizacja wspierająca: Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Rozstaje” w Gdańsku
Ikigai to japoński system długiego, aktywnego i szczęśliwego życia. Ma swoje źródła na japońskiej wyspie Okinawie. To tam żyje największy odsetek stulatków wśród mieszkańców. Jednakże to nie miejsce decyduje o tej niezwykłej statystyce, lecz optymistyczny stosunek seniorów do wszystkiego, co robią na co dzień, siła woli oraz specyficzna aktywność. W ramach projektu seniorzy nauczyli się specjalnych ćwiczeń rekreacyjnych i oddechowych, opartych na tradycjach jogi. Wszystko to na kanwie nauki podstaw masażu chińskiego dla własnych potrzeb. Część zajęć odbywała się w terenie, aby budować kondycję i kształtować formę na świeżym powietrzu. Pierwsza i najważniejsza zasada IKIGAI zaleca: „Bądź zawsze aktywny i nigdy się nie zatrzymuj!”. Inne zalecenie mówi o tym, aby odnowić swoją relację z przyrodą, dlatego zostały zorganizowane wyjazdy, dające możliwość poznawania natury i wykorzystywania jej darów. Uczestnicy wybrali się również do Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie, by nauczyć się rozpoznawać podstawowe gatunki drzew, krzewów i ziół.