lokalizacja
Poręba, małopolskieedycja
XVI (2023-2024)obszary działań
integracja międzypokoleniowaAnimatorzy:
Anna Baran: Od ponad trzech lat minimum dwa razy w tygodniu gramy ze Zbyszkiem w speed-ball. Mamy tę samą pasję i podobne patrzenie na świat – lubimy się uczyć nowych rzeczy. Moja motywacja związana jest z dużą świadomością tego, jak aktywność fizyczna wpływa na przedłużenie sprawności i dobre samopoczucie.
Zbigniew Bizoń: Sportem zajmuję się od dzieciństwa. Do tej pory wiedzą i doświadczeniem dzieliłem się głównie z młodzieżą. W ciągu dziesięciu lat pracy jako trener dostrzegam, że czasem potrzeba tylko lekkiego bodźca, aby zmienić czyjś sposób patrzenia na sportową aktywność. Chcę zbudować grupę, która będzie ćwiczyć także po zakończeniu projektu.
Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Sportownia
Pomysł na projekt powstał po wielu wspólnych rozmowach animatorów przy okazji treningów. Zaobserwowali, że speed-ball (dyscyplina sportowa, w której wykorzystuje się rakietę i piłkę na uwięzi) cieszy się popularnością wśród UTW w różnych regionach kraju. Przygotowali więc program poprawiających samopoczucie i nastawionych na integrację zajęć ruchowych połączonych z grą w speed-ball. Zaprosili seniorki i seniorów na cykl treningów motorycznych i speed-balla, które poprowadzi międzypokoleniowy duet. W części zajęć wezmą udział młodzi ludzie uprawiający ten sport – będą zaangażowani w proces nauczania i wymiany doświadczeń. Zimą rozpoczną się przygotowania do dwudniowego zgrupowania sportowego, na które zostaną zaproszeni goście z innych województw, m.in. z UTW prowadzących sekcje speed-balla. Finałem projektu będzie plenerowe wydarzenie dla mieszkańców okolicy w każdym wieku, podczas którego seniorki i seniorzy pokażą swoje umiejętności i to oni będą uczyć innych gry w speed-ball.