Ścieżka po zdrowie

Projekt zakończony

lokalizacja

Poręba, małopolskie

edycja

XVI (2023-2024)

obszary działańAnimatorzy:

Anna Baran: Od ponad trzech lat minimum dwa razy w tygodniu gramy ze Zbyszkiem w speed-ball. Mamy tę samą pasję i podobne patrzenie na świat – lubimy się uczyć nowych rzeczy. Moja motywacja związana jest z dużą świadomością tego, jak aktywność fizyczna wpływa na przedłużenie sprawności i dobre samopoczucie.

Zbigniew Bizoń: Sportem zajmuję się od dzieciństwa. Do tej pory wiedzą i doświadczeniem dzieliłem się głównie z młodzieżą. W ciągu dziesięciu lat pracy jako trener dostrzegam, że czasem potrzeba tylko lekkiego bodźca, aby zmienić czyjś sposób patrzenia na sportową aktywność. Chcę zbudować grupę, która będzie ćwiczyć także po zakończeniu projektu.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Sportownia

Pomysł na projekt powstał po wielu wspólnych rozmowach animatorów przy okazji treningów. Zaobserwowali, że speed-ball (dyscyplina sportowa, w której wykorzystuje się rakietę i piłkę na uwięzi) cieszy się popularnością wśród UTW w różnych regionach kraju. Przygotowali więc program poprawiających samopoczucie i nastawionych na integrację zajęć ruchowych połączonych z grą w speed-ball. Zaprosili seniorki i seniorów na cykl treningów motorycznych i speed-balla, które poprowadzi międzypokoleniowy duet. W części zajęć wezmą udział młodzi ludzie uprawiający ten sport – będą zaangażowani w proces nauczania i wymiany doświadczeń. Zimą rozpoczną się przygotowania do dwudniowego zgrupowania sportowego, na które zostaną zaproszeni goście z innych województw, m.in. z UTW prowadzących sekcje speed-balla. Finałem projektu będzie plenerowe wydarzenie dla mieszkańców okolicy w każdym wieku, podczas którego seniorki i seniorzy pokażą swoje umiejętności i to oni będą uczyć innych gry w speed-ball.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content