lokalizacja
Warszawa, mazowieckieedycja
XIV (2021-2022)obszary działań
historiaAnimatorki projektu:
Jolanta Woch – pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oprowadzając po wystawach grupy zorganizowane m.in. kluby seniorów, uniwersytety trzeciego wieku, jak i indywidualnych zwiedzających. W latach 2005–2011 pracowała w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, gdzie zorganizowała bezpłatne oprowadzania po galeriach muzealnych dla polskiej publiczności. Chciałaby, żeby seniorzy znaleźli tam swoje trwałe miejsce. Lubi dzielić się wiedzą z innymi.
Marta Skowrońska-Markiewicz – pragnie, by Muzeum Sztuki Nowoczesnej było miejscem otwartym i atrakcyjnym, a przede wszystkim chce, zadbać o to, by w jego programie na stałe zagościły propozycje inicjowane i współtworzone przez klubowiczów i publiczność.
Organizacja wspierająca: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Polska muzyka eksperymentalna jest tematem fascynującym dla kilku generacji. Łączy miłośników techniki i polskiej myśli inżynieryjnej, producentów dźwięku, historyków, kompozytorów i wykonawców. W ramach Klubu Seniorek i Seniorów Nowoczesnych – wspólnoty osób zainteresowanych sztuką współczesną przy warszawskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej powstało Koło Sympatyków Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Do współtworzenia Koła animatorki zaprosiły między innymi emerytowanych pracowników SEPR. W ramach międzypokoleniowych działań upowszechniających dziedzictwo Studia zaplanowały cykl otwartych wykładów i wizyt studyjnych, interaktywne spacery dźwiękowe, warsztaty obróbki nagranych dźwięków i plastyczne. Uczestnicy będą też tworzyć własne projekty i wydarzenia.