Do pobrania

PDF

Projekt modelowy „Twórcza wioska Baszowice”

W Baszowicach, niewielkiej świętokrzyskiej wsi, tradycyjne rzemiosło ma się wciąż dobrze. Animatorki zastanawiały się, jak sprawić, by pozostało żywe i jak poprzez międzypokoleniowy dialog połączyć dawne techniki z nowymi. Jedna z nich od dawna prowadziła zajęcia z szydełkowania w kole gospodyń wiejskich, a druga – malarka i miłośniczka street artu – była ich uczestniczką. Postanowiły rozszerzyć działalność o inne tradycyjne formy rękodzielnictwa, poszukać dla nich nowych, zaskakujących form i stworzyć wieloelementową instalację artystyczną w przestrzeni publicznej.

 

Jak zrealizować projekt kro po kroku? ZAINSPIRUJ SIĘ

 

***

 

Projekty modelowe to przykłady działań społecznych, zrealizowanych przez osoby starsze w ramach programu „Uniwersytety III Wieku − Seniorzy w Akcji”. Każdy może z nich korzystać w swoich społecznościach lokalnych. Zapraszamy do inspirowania się i realizowania przedstawionych pomysłów w najbliższym otoczeniu. Modele powstały we współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

Więcej projektów modelowych: https://seniorzywakcji.pl/projekty-modelowe/

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content