Do pobrania

PDF

Projekt modelowy „Stara miłość nie drewnieje”

W parku, centralnym punkcie Lubochni, stoi stara stodoła, a na jej drewnianej ścianie namalowany jest niezwykły mural (a właściwie „deskal”) przedstawiający kilka postaci. To efekt kilkuetapowych działań w ramach inicjatywy, która była sposobem na integrację pokoleń oraz na zainteresowanie młodszych historią i przyszłością gminy.


Animatorzy wraz z grupą zaangażowanych osób zwrócili się do mieszkańców o udostępnienie starych fotografii przedstawiających lubochnian. Zdjęcia publikowali na Facebooku, gdzie cieszyły się dużą popularnością. Tak narodził się pomysł namalowania muralu uwieczniającego dawnych mieszkańców. Jego lokalizacja na budynku stodoły wydała się idealna i szybko uzyskali zgodę właściciela, czyli miejscowej parafii. Do inicjatywy zaprosili Arkadiusza Andrejkowa, artystę znanego z podobnego typu działań. Z pomocą mieszkańców w ciągu kilku dni namalował mural na podstawie wybranych wcześniej zdjęć. Poprowadził też warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzieli
się, jak tworzyć graffiti, i nauczyli się reprodukowania fotografii za pomocą pędzla i farb. W zajęciach wzięło udział 20 osób w różnym wieku, a malowane przez nie obrazy często przedstawiały członków ich rodzin, których nie mieli szansy poznać.


Finałem projektu było odsłonięcie muralu oraz wernisaż wystawy zdjęć i obrazów namalowanych na warsztatach, opatrzonych opisami przedstawionych na nich osób.

Zobacz, jak zrealizować projekt krok po kroku: TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content