Do pobrania

PDF

Projekt modelowy „Po sąsiedzku”

To sąsiedzkie miejsce i okazja do regularnych spotkań dla starszych mieszkańców najbliższej okolicy, pretekst, by wyjść z domu i porozmawiać z innymi ludźmi. W zorganizowanej na osiedlu przez grupę inicjatorów kawiarence można raz w tygodniu uczestniczyć w zajęciach tematycznych (np. dotyczących zdrowej diety), warsztatach i rozmowach przy kawie czy herbacie, a także w imprezach integrujących lokalną społeczność, jak Dzień Życzliwości i Dzień Sąsiada.

 

Dla kogo

Odbiorcami projektu są osoby starsze, mieszkające w okolicy, które będą uczestniczyć w regularnych spotkaniach sąsiedzkich i bardziej lub mniej aktywnie włączą się we wspólne działania.

 

Po co

 

Głównym celem projektu jest poprawa jakości życia starszych mieszkańców poprzez nawiązanie i podtrzymywanie więzi sąsiedzkich. To także stworzenie seniorom warunków do włączania się we wspólne inicjatywy, angażowania się w wolontariat i działania pomocowe. W dłuższej perspektywie powstałe relacje pozwolą lepiej diagnozować potrzeby starszych osób i dostosowywać do nich wsparcie środowiskowe.

 

Kto może zrealizować

Grupa chętnych seniorów we współpracy z instytucją/organizacją działającą na rzecz lokalnej społeczności.

 

POBIERZ

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content