Do pobrania

PDF

Projekt modelowy „Niezłe ziółka”

Niezłe Ziółka – Pracownia Zielarska we wsi Sobolewo to autorski pomysł seniorów, który zrodził się w wiejskiej świetlicy podczas warsztatów rękodzielniczych. Kiedy uczestniczki zaczęły zastanawiać się, co takiego mogłyby robić wspólnie, co dałoby im satysfakcję, poczucie spełnienia i realizacji marzeń oraz pozwoliłoby zaangażować się na długi czas, a także zaprosić do współpracy młodsze pokolenia, strzałem w dziesiątkę okazało się zielarstwo.

 

Dlaczego

Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, zapobieganie wykluczeniu społecznemu seniorów poprzez zaangażowanie ich w życie społeczno-kulturalne, zwiększenie aktywności i poczucia własnej wartości oraz sprawczości. Wiele osób we wsi mieszka samotnie i trudno im jest zapełnić wolny czas. Chciałyby jak najdłużej zachować sprawność fizyczną i psychiczną, czuć się potrzebne i mieć wpływ na życie społeczności.

 

 

Dla kogo

Odbiorcami projektu są seniorzy i osoby w każdym wieku (także dzieci).

 

 

Kto może zrealizować

Grupa seniorów we współpracy z organizacją lub instytucją działającą z osobami starszymi lub na ich rzecz. Oczywiście najwięcej możliwości takiego działania jest na terenach wiejskich.

 

 

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content