Do pobrania

PDF

Projekt modelowy „Fabryka pomysłów”

Nazwa nawiązuje do historii miejsca. Przed laty w okolicy działał zakład produkcyjny Rawent, wokół którego skupiało się życie mieszkańców, w większości jego pracowników. W momencie upadku i zamknięcia fabryki zbliżali się oni do wieku emerytalnego i znaleźli się w trudnej sytuacji. To rodziło marazm, sprawiało, że ludzie zamykali się w domach, zwłaszcza że osiedle jest oddalone od miasta i ośrodków kultury. Z biegiem czasu, gdy dzieci tutaj wychowane w większości wyruszały w świat, na osiedlu pozostali głównie ludzie starsi. Powstał klub seniora, ale inicjatorzy chcieli bardziej pobudzić życie społeczne, zaangażować seniorów w nowe aktywności i przywrócić pamięć o świetności dzielnicy. Dzięki konsultacjom ze starszymi mieszkańcami powstał pomysł zorganizowania pikniku z wystawą zdjęć z czasów funkcjonowania fabryki, koncertem piosenek z lat PRL-u oraz spektaklem teatralnym o życiu w tamtych czasach.

 

Dla kogo

Odbiorcami projektu są osoby starsze, zarówno te, które aktywnie włączą się w działania, jak i te uczestniczące w nich biernie, a  także inni mieszkańcy okolicy.

 

 

Po co

Głównym celem projektu jest zaproponowanie nowych, ciekawych aktywności starszym mieszkańcom, pobudzenie życia społecznego, pokazanie historii miejsca i dobra zabawa. To również zaproszenie do podjęcia nowych inicjatyw.

 

 

Kto może zrealizować

Grupa chętnych seniorów i osób w różnym wieku, które poznają potrzeby starszych mieszkańców, we współpracy z instytucją lub organizacją.

 

 

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content