Muzyka między pokoleniami / HISTORIE PROJEKTÓW

Grupa byłych i obecnych członków i członkiń orkiestry Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera wraz z animatorkami, ostatniej niedzieli pokazała jak muzyka może łączyć pokolenia w koncercie pt. „Filharmonicy Dzieciom. Bajkowe nutki”. Wydarzenie było częścią projektu „Filharmonicy Dzieciom” prowadzonego w ramach programu „Seniorzy w Akcji” we współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

 

Otwarty koncert skierowany do najmłodszych dzieci wraz z ich rodzicami, dziadkami i babciami, rozpoczęła „Wiosna” Antonio Vivaldiego i zakończyła go aranżacja piosenki „Mam tę moc” z bajki „Kraina Lodu”. Zespół wykorzystał ponadto wiele narzędzi animacyjnych, które współgrały z takimi muzycznymi propozycjami jak balet „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego, czy tematem przewodnim z bajki „Porwanie Baltazara Gąbki”. Cały koncert wpasował się w temat międzypokoleniowości odbywającego się 29.04 Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej.

 

Seniorzy i Seniorki tworząc wraz z innymi muzykami i animatorkami grupę wolontariuszy-muzyków udowodnili, że muzyka jest uniwersalnym językiem, który może się stać kluczem do budowania relacji między różnymi pokoleniami. To również przykład na to, że wychodząc od swoich pasji i zainteresowań, możemy robić coś dla siebie i zarazem dla innych.

 

Koncert „Filharmonicy dzieciom. Bajkowe nutki” odbył się w dniu 23.04.2017 w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera.

 

 

Autorka zdjęć: Magdalena Kleszczyńska (EM FRAMES)

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content