ŻurnaLove Baby

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Gnojnik , małopolskie

edycja

XVII (2024-2025)

obszary działań





Animatorki:

Joanna Leśniak:  Jestem emerytowaną pielęgniarką, a moją pasją jest dawanie starym rzeczom nowego życia. W wolnych chwilach wyszukuję ciekawe materiały i ciuszki w ciucholandach, z których szyję eko torby. Moje projekty charakteryzują się nietypowymi połączeniami faktur i wzorów. Moje torby nosi moja córka oraz młode dziewczyny, które cenią oryginalność. Często przekazuję swoje torby na cele dobroczynne, np. na aukcje organizowane przez Krainę Vesny, gdzie rozwijam również swoją pasję do teatru, debiutując rolą Kasi w sztuce „Ta nasza młodość” Teatru Vesny. Moje umiejętności projektowania i szycia przydają się w projekcie „ŻurnaLove Baby”, gdzie tworzę nietypowe kapelusze, fascynatory i eko torebki, które dopełniają stylizacje.

 

Natalia Wrona: Mam 25 lat i pracuję na stanowisku księgowo-płacowym. Ukończyłam Technikum Fotograficzne w Tarnowie oraz mam wykształcenie administracyjne. Byłam modelką i mam doświadczenie w modelingu, które chcę wykorzystać w projekcie „ŻurnaLove Baby”. Obecnie mniej pracuję z aparatem, ale jako wolontariuszka współpracuję z różnymi organizacjami, w tym Krainą Vesny, przygotowując materiały marketingowe i organizując wystawy fotografii. Fascynuje mnie nowa technologia, a w projekcie chcę przekazać uczestniczkom umiejętności haftowania i szycia z pomocą cyfrowego projektowania. To będzie super przygoda!

 

„ŻurnaLove Baby” to międzypokoleniowy projekt, który angażuje kobiety w tzw. „Strefie zmian”, wzmacniając poczucie wartości młodych dziewczyn i dając siłę sprawczości Seniorkom. Celem jest stworzenie przestrzeni, w której kobiety w różnym wieku mogą się spotkać, wymieniać doświadczeniami i wspólnie działać, inspirować się nawzajem oraz uczyć nowych umiejętności. Wciąż brakuje obszarów, które angażują seniorów w działania twórcze i inspirujące, a moda i dizajn stają się jednym z takich fascynujących pól. W czasach młodości seniorów nie było możliwości aktywnego udziału w tworzeniu mody, a to, co szyli dla siebie, oglądali głównie znajomi i rodzina. Teraz, dzięki projektowi, mają szansę na twórczą ekspresję, której brakowało im przez lata. Projekt zakłada projektowanie i szycie stylizacji na bazie ubrań z drugiej ręki, które dzięki kreatywności uczestników zyskają drugie życie. Moda, która była kiedyś zarezerwowana głównie dla młodszych pokoleń, staje się teraz przestrzenią, w której każda kobieta, bez względu na wiek, może się wyrazić i poczuć się wyjątkowo. W projekcie nie zabraknie również edukacji ekologicznej – poprzez ponowne wykorzystywanie starych ubrań, które zamiast trafić na wysypisko, zostaną przekształcone w unikalne stylizacje. Dodatkowo projekt przewiduje edukację cyfrową, w której uczestniczki będą miały okazję nauczyć się obsługi nowoczesnych technologii, takich jak maszyno-hafciarka, która współpracuje z komputerem i pozwala na projektowanie indywidualnych wzorów. Warsztaty będą nie tylko rozwijać umiejętności techniczne, ale także wzmacniać pewność siebie uczestniczek. Finałem projektu będzie modowy żurnal – elektroniczny magazyn prezentujący stylizacje, a także klimatyczny pokaz eko mody, połączony z artystyczną kolacją, podczas której wystąpi artysta z regionu.

 

Organizacja wspierająca:  Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans Vesna

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się: [FM_form id="1"]

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content